2016 m. spalis
INTERVIU SU KLIENTU

Nedidelės mėnesio įmokos į pensijų fondus sugrįžo solidžia išmoka

Vadovaujamą darbą socialinėje srityje dirbantis Petras Velička šiuo metu vis dar aktyviai dirba, tačiau, artėjant pensiniam amžiui, jau planuoja būsimas „ilgąsias atostogas“, kaip pats vadina būsimąją pensiją. Viena iš jo plano dalių buvo sukaupti papildomų lėšų šiam gyvenimo etapui.

Sukauptos lėšos – maloniems dalykams

P. Velička
„Mano amžiaus žmogus jau turi būti uždirbęs ir susikūręs materialinį pagrindą. Pensijų fonduose sukauptos lėšos – tai jau papildomi pinigai, kurie leidžia pensijoje gyventi įdomiai, keliauti ir pamatyti pasaulio.“

„Esu tos nuomonės, kad mano amžiaus žmogus jau turi būti uždirbęs ir susikūręs materialinį pagrindą. Pensijų fonduose sukauptos lėšos – tai jau papildomi pinigai, kurie leidžia pensijoje gyventi įdomiai, keliauti ir pamatyti pasaulio, kaip ir visiems Europos senjorams. Išėjęs į pensiją noriu pagyventi savo malonumui, pailsėti nuo visą gyvenimą trukusių darbų, džiaugtis ir mėgautis, todėl tam reikia būti sukaupus pinigų“, – kalbėjo P. Velička.

Vyras, kaupęs lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose antros ir trečios pakopos pensijų fonduose, jau atsiėmė išmokas ir, išvydęs rezultatą, buvo maloniai nustebęs.

„Nors dar nesu pensijoje, nusprendžiau atsiimti fonduose sukauptas lėšas. Buvau gerokai nustebęs, kai sąskaitoje išvydau sumą, kuri buvo net 50 proc. didesnė nei mano įmokėta. Tada pagalvojau, kad gal dar vertėjo kaupti ir ilgiau, tačiau toks buvo mano sprendimas ir rezultatu esu ypatingai patenkintas. Sukauptos papildomos lėšos viršijo mano lūkesčius ir bus skirtos maloniems dalykams, kelionėms bei įdomiam gyvenimui pensijoje“, – ateities planus dėstė P. Velička.

Mėnesio įmokos virsta apčiuopiama išmoka

Kaip privalumus, kuriuos įvertino būdamas pensijų fondų klientu, P. Velička įvardijo galimybę mokėti įmokas naudojantis tuo metu veikusia tiesioginio debeto paslauga bei nuolat teikiamą išsamią informaciją apie fondų rezultatus.

Jis pasakojo, jog ir nemažai jo jaunesnių kolegų kaupia lėšas būsimai pensijai fonduose. „Tiems, kam dar toli iki „ilgųjų atostogų“, remdamasis savo asmenine patirtimi, visada rekomenduoju kaupti lėšas papildomai. Aš pats nusprendžiau kaupti papildomai matydamas, jog „Sodros“ pensija negalės užtikrinti galimybės gyventi pensijoje taip, kaip aš noriu. Juk išėjus užtarnauto poilsio gyvenimas tęsiasi, norisi juo džiaugtis. Kol dar dirbi, patogiai mokėdamas įmokas kas mėnesį, didesnio pajamų sumažėjimo tikrai nepajunti, bet vėliau gauta išmoka duoda svarios finansinės naudos, o sukaupta suma jau leidžia šį bei tą nuveikti“, – pastebi P. Velička.

Reikia įvertinti gaunamą informaciją

Vyras pripažįsta, kad informacijos apie kaupimą pensijai viešojoje erdvėje yra nemažai ir įvairios, todėl žmogui gali būti sunku susigaudyti.

„Akivaizdu, kad nuomonių ir informacijos yra daug, bet ji gali pasirodyti prieštaringa, nes verslas ir valdžia pateikia savus argumentus. Tad paprastam, mažiau išsilavinusiam ar besidominčiam žmogui gali būti sudėtinga suprasti, kur yra tiesa, įvertinti tam tikrus interesų konfliktus. Tačiau aišku viena – Lietuva yra pasaulio dalis ir čia vyksta tokie patys procesai, kaip ir visur. Mes einame ten, kur ir pasaulis. Su pensijomis lygiai tas pats – reikia kaupti ir rūpintis pačiam papildomai, nes valstybinė sistema nebus pajėgi užtikrinti orią senatvę“, – samprotauja pašnekovas.

Pasak jo, viltys, kad viskuo turi pasirūpinti valstybė – jau pasenusio mąstymo reliktas, kaip ir įvairios pašalpos. „Ateitį planuoti turi pats žmogus, jis turi savimi pasirūpinti, nes gerovės ant lėkštutės niekas neatneš. Yra pasaulio praktikoje patikrinti sprendimai ir būdai, kaip to pasiekti, tad reikia jais naudotis, ypač jaunimui. Kuo daugiau žmonių jungsis prie pensijų fondų, tuo ši papildomos pensijos kaupimo sistema bus stipresnė, pensijų fondus valdančios įmonės turės daugiau lėšų, kurias galės investuoti ir uždirbti fondų dalyviams didesnės finansinės grąžos“, – apibendrina P. Velička.

Paklaustas, ko galėtų palinkėti tiems, kam iki pensijos dar toli, pašnekovas atsako, jog reikia atminti, kad ne visą gyvenimą būsime jauni. „Galima likti amžinai jaunam širdyje, tačiau žmogus turi du priešus – veidrodį ir pasą, kurie neleis užsimiršti. Tad rūpintis savimi reikia, kol esi jaunas iš tiesų“, – linksma gaida užbaigia pokalbį P. Velička.


Svarbi informacija

Visa išdėstyta informacija yra informacinio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas UAB „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose.

Kaupdami pensijų fonduose ir investuodami Jūs prisiimate su investavimu susijusią riziką. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Valdymo įmonė negarantuoja fondų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti su investavimu susijusius dokumentus – fondo prospektą, taisykles ir kitus dokumentus.

Dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija yra proporcingai mažinama Valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta tvarka. Dėl papildomos iš valstybės biudžeto lėšų už dalyvį mokamos pensijų įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas.

 

« Grįžti į 1 puslapį